Kısa vadeli yatırım dediğimizde birkaç dakika ile birkaç gün aralığında değişen zaman zarfında yer alan pozisyonlarda işlem gerçekleştirmek olarak tanımlanan yatırım yapma yöntemidir. Çok kazançlı olduğu gibi teminatınız için çok risk içerme ihtimali de var. Yatırımcı sıfatına sahip bir birey olarak kısa süreli yatırım yapmak için bu stratejinin ayrıntılarını ve küçük püf noktalarını iyice öğrenmeniz ve özümsemeniz gerekiyor.

Eğer ki kısa süreli yatırım yaparak gelir elde etmek istiyor ya da birikim yapmak istiyorsanız size anlatacağımız detayları güzelce öğrenmenizi tavsiye ederiz. Şu an okuduğunuz yazımızda, kısa vade yatırımcılarının öğrenmesi şart olan temel bilgileri ve kazandıran yöntemlerin üzerinde duracağız. Bilgilendirici diğer yazılarımız için buraya tıklayınız.

Kısa Vadeli Yatırım Konusunda Öğrenilmesi Gerekenler

Bir finansal varlığın uzun vadeli fiyat hareketleri yerine aslında daha çok fiyat değişimleri üzerinde duran yatırım şekline kısa vadeli yatırım denir. Bu yatırım stratejisi türünde, ürün fiyatlarında meydana gelen ani hareketlerden kazanç elde etmek hedeflenir. Bu sebeple finansal veriler, şirketlerin yaptığı açıklamalar, global olaylar ve siyasi gelişmeler neticesinde ortaya çıkan fiyat volatilitesi önemsenir. Finansal terimleri öğrenmek için tıklayınız.

Kısa süreli yatırıma başlamayı düşünen kişiler bu basamakları takip etmelidir:

-İlk önce hangi alanda kısa süreli yatırım yapmayı düşündüğünüze karar verin,
-Kısa süreli yatırım yapma imkanı tanıyan piyasaları gözlemleyin,
-Yol haritanızı çizin,
-Piyasalarda işlem yapabilmek için hesap açın.

Kısa Vadeli Yatırımın Önemli Detayları

Bu tarz yatırım şeklini tercih eden yatırımcıların izlemesi gereken basit ve önemli yollar vardır. Eğer siz de kısa sürede yüksek getiri hedefliyor iseniz bahsedeceğimiz yolları izleyerek işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Hareketli Ortalamaları İzleyin

Hareketli ortalama kavramı, bir finansal ürünün belirli bir zaman dilimi aralığındaki ortalama fiyatını göstermeye yarayan bir gösterge, indikatördür.

Bu gösterge, bir finansal varlığın fiyatının hangi yöne hareketleneceğini görme konusunda yardım sağlar.

Piyasada Daha Önce de Meydana Gelen Döngülere Kulak Verin

Piyasalarda söz konusu olan döngüler bazı zaman aralıklarının takip edilip fırsata dönüştürülmesinde büyük rol oynar.

Ve Son Olarak: Trendleri Takip Edin

Trenler bir finansal ürünün gelecekte fiyatının hangi yöne hareket edeceğini tahmin etmeye yarayan göstergelerdir.